• 0332 345 42 33
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • 08.00 - 18.00
Elek Makineleri

Maden proseslerinin vazgeçilmezi olan elekler, proje itibarıyla istenen ebat, malzeme tipi ve performansta elek tercihi yapılır ve imal edilir.


Kırıcılar

Madenlerde kayaçların kırılması için kırıcı makinelere ihtiyaç duyulmaktadır. Malzeme tipine ve kırma şekline göre çeşitli kırıcı alternatifleri sunulmaktadır.


Değirmen

Maden değirmeni çimento, silikat ürünü, yeni yapı malzemeleri, korhart, kimyasal mühendislik, demir dışı metaller ve siyah metal, mineral işleme, cam ve seramik gibi sanayide malzemelerin öğütülmesinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Kuru ya da ıslak çeşitli cevherler ve diğer öğütülebilir malzemelerin öğütülmesinde kullanılır.


Mapos Çamur Pompaları

Tesakom, saha ve bakım imalat alanlarında deneyimli mühendis kadrosuyla, yapmış olduğu AR-GE çalışmasında maden sektörüne yönelik çamur pompası tasarım ve imalatına girmiş, testlerde başarılı olmuştur. Başarı sağlanan bu projenin, MAPOS markasıyla imalatına başlanmıştır. Aşındırıcı ortamlarda test edilen bu pompalar %35’e kadar katısı olan sıvılarda kullanılabilir. İmalat kapsamında 34m³/h ‘den 345 m³/h’ e kadar pompalar mevcuttur.


Paletli Besleyici

Paletli Besleyiciler; Çimento Endüstrisi’nin yanı sıra, Altın, Bakır ve Boksit gibi pek çok maden ünitesinde kullanılan bir besleyici tipidir. Sağlam yapısı ve bakım maliyetinin az olması sebebiyle, ağır çalışma ortamlarında tercih edilen bir makinadır. Ayrıca; Kömür Ocakları, Enerji Santralleri, Taşocakları gibi alanlarda da kullanılır.


© 2023 Tesakom. Tüm Hakları Saklıdır. Destekleyeni ve Güçlendireni QR YAZILIM