Çelik konstrüksiyon , kullanılan tüm taşıyıcı sistemlerin çelikten imal edildiği, özellikle deprem tehdidi taşıyan bölgelerde tercih edilen, çoğunlukla fabrika binaları, hangar, spor tesisleri, depo ve atölyelerde kullanılan, geniş açıklıklara ve yüksekliğe sahip çelik yapı sistemidir.

Depreme karşı dayanıklılığı geçmişte pek bilinmeyen çelik konstrüksiyon yapılar , günümüzde daha tercih edilmektedirler. Çelik yapılar  diğer taşıyıcı sistemlere göre daha üstün mekanik özelliklere , statik yeteneklere ve uygulama kolaylığına sahiptir. Çelik konstrüksiyon, hızlı imal edilebilmesi , güvenli ve ekonomik olması ve  belirli standartlara sahip olması  nedeniyle hızla yaygınlaşan çelik yapı sistemidir.

Çelik konstrüksiyon yapılar, hafif çelik ve ağır çelik konstrüksiyon yapılar olarak iki kısma ayrılır . Prefabrik atölye ve depo yapılarını hafif çelik konstrüksiyon yapılara , büyük açıklıklı ve kreynli fabrika binalarını ağır çelik yapılara örnek verebiliriz.

Çelik konstrüksiyon yapılar çoğunlukla fabrika binaları, sanayi yapıları, uçak hangarları, spor tesisleri , depo hangarlar, atölyeler gibidir.

TESAKOM , tüm çelik yapılar ihtiyaçlarınıza uluslar arası standart ve yönetmeliklerin gereklerini yerine getirerek proje , montaj işlerini yapmak suretiyle ihtiyaçlarınıza cevap verebilmektedir.