Kimya , maden , makine , elektrik , endüstriyel ürünler gibi alanlarda yapacağınız küçük , orta ve büyük ölçekli tüm tesis yatırımı çalışmalarınızda pazar araştırması , fizibilite , akım şeması , ekipmanlar , yerleşim planı , bina , çevre düzenleme ve hukuki zorunluluklar gözden geçirilmeli ve planlanmalıdır.

                Yapılabilirliğine karar verdikten sonra , akım şemasının oluşturulması , buna göre ekipmanların seçilmesi , yerleştirilmesi , uygun personel seçimi , devreye alınması en önemli adımlardır. Bu adımlarda yapılacak hatalar yada geri dönüşler işletme için ciddi yükler oluşturacaktır.

                TESAKOM olarak her türlü tesis yatırımınızda anahtar teslimi olarak , en uygun yatırım hesaplamalarına göre , her türlü sorumluluğu üzerine alarak danışmanlık , projelendirme ve imalat alanlarında hizmet vermektedir.

                Kurulmuş olan tesisleriniz için ücretsiz mevcut durumunuzu analiz edip sonuç raporunuzu tarafınıza sunmaktadır.

Tüm bu aşamalar , adım adım projelendirilerek bir zaman çizelgesine bağlı olarak yapılır. Her adım iyi planlanmalı ve kontrol edilmelidir. Hata ve geri dönüşler oldukça maliyetlidir.

                TESAKOM , kurulmuş fabrikanızda , ünitelerin yenilenmesi , ek ünitelerin kurulması gibi orta ölçekli projelerinizi tasarlar ve imal eder. Bu çalışmalar öncelikli olarak bilgisayar ortamında 3D olarak tasarlanır. Daha sonra planlanmış kontrol sistemleriyle kontroller yaparak oluşabilecek hataları önceden tespit edip uygulama yapmadan çözer.  Ek maliyetler çıkmaz.  Makine yerleşim ve devreye almalarda uzman ekipler tarafından yapılır.